Астон Мартін та Хонда офіційно оголосили про співпрацю з 2026 року

Японський виробник Honda розпочне повномасштабне повернення у Формулу-1

«Астон Мартін» та «Хонда» офіційно оголосили про укладання технічної співпраці, починаючи з 2026 року.

Японська компанія оголосила про свій відхід з «Формули-1» у 2020 році і офіційно залишила серію як виробник після того, як виграла чемпіонат разом з «Ред Булл» і Максом Ферстаппеном.

“Хонда” продовжила надавати “Ред Булл” технічну підтримку в рамках створення “Ред Булл” власного моторного підрозділу. І “Хонда” продовжить постачати “Ред Булл” двигуни поточної специфікації до кінця 2025 року.

Коли Формула-1 оприлюднила свої нові правила щодо двигунів на 2026 рік, Honda була спокушена вимогою використовувати 100% екологічне паливо та більше уваги приділяти електроенергії, оскільки це забезпечує синергію з цілями автомобільної компанії.

Однією з ключових причин нашого рішення прийняти новий виклик у Формулі-1 є те, що найкраща у світі форма перегонів прагне стати стійкою гоночною серією, що відповідає напрямку, який Honda прагне до вуглецевої нейтральності, і це стане платформою, яка сприятиме розвитку наших технологій електрифікації», — сказав генеральний директор Honda Тошіхіро Мібе.

«Honda — це компанія, яка має історію розвитку, приймаючи виклики та перемагаючи в гонках світового класу. З новими правилами 2026 року ключем до перемоги стане компактний, легкий і потужний електродвигун із високопродуктивною батареєю, здатною витримувати високу та швидку вихідну потужність, а також технологія управління енергією.

 У той же час з 2026 року “Ред Булл” почне самостійно виробляти двигуни в рамках нового технічного регламенту вже за технічної підтримки “Форда”.

Нинішня угода «Астон Мартін» із «Мерседесом» також закінчиться після 2025 року. При цьому в рамках співпраці з “Хондою” команді “Астон Мартін” буде необхідно самостійно займатися розробкою коробки передач та задньої підвіски – на даний момент ці елементи команді також постачає “Мерседес”.

При цьому в заяві «Хонди» зазначається, що японська компанія, на відміну від минулих років, ніяк не втручатиметься в процес вибору пілотів команди.

Джерело – autosport.com

Следите за актуальными новостями:

Ми в Telegram Ми в GoogleNews Ми в Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *